Yüz Şeklinize Göre Gözlük Seçimi


0

Yüz Şeklinize Göre Gözlük Seçimi Hangi yüz şekli hangi model gözlükler kullanmalı? Gözlük alırken mutlaka bilinmesi gerekenler…

Bir ihtiyaç malzemesi olduğu kadar, en sevilen aksesuarlarımız olarak da hayatımıza renk katan gözlüklerin seçimi ise bir o kadar zorlu!

Sezon trendlerine göre seçilmiş, yüzünüze oturmayan gözlükler yerine; yüz şeklinizi belirleyip stilinize uygun gözlüğü seçin.

Nasıl mı?

İşte böyle…

Bu da genel olarak küçük suratlara küçük çerçeve ve daha büyük suratlara da daha büyük çerçeve anlamına gelir. Buna karşın çerçeve şeklinin yüz şekline kontrast yapması yani yüz şeklinin tersi olması tavsiye edilir.

Yüz şekillerine göre kullanılması tavsiye edilen çerçeveler ana hatlarıyla şöyledir:

Yüz Şeklinize Göre Gözlük Seçimi

Güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte yanımızdan ayırmayacağımız aksesuarlarımız arasına artık gözlükler de eklendi. Peki ya kullandığınız güneş gözlüğünün yüz şekliniz ile uyum sağlayıp sağlamadığını hiç düşündünüz mü? Yüzünüzün şeklini tanıyarak önerilen güneş gözlükleri arasında doğru seçimler yaparsanız her zaman daha zarif ve şık bir görünüm elde etmiş olursunuz. İşte 4 farklı yüz tipi için gözlük seçme rehberi…

Yüz Şeklinize Göre Gözlük Seçimi

Yuvarlak Yüz Şekli: Yüzünüzü daha ince ve uzun gösterecek köşeli çerçeveler tercih edin. Dikdörtgen biçiminde keskin hatları olan gözlükler yüzünüzde daha iyi duracaktır.

Yüz Şeklinize Göre Gözlük Seçimi

Dikdörtgen Yüz Şekli: Yüzünüzün keskin hatlarını yumuşatmak için yuvarlak çerçeveler kullanın. Cat Eye olarak isimlendirilen gözlükleri seçebilirsiniz.

Yüz Şeklinize Göre Gözlük Seçimi

Oval Yüz Şekli: Dengeli ve ideal yüz şekli olması nedeniyle yüzünüzle orantılı her gözlüğü kullanabilirsiniz. Damla model gözlükler sizde daima şık durabilir.

Yüz Şeklinize Göre Gözlük Seçimi

Üçgen Yüz Şekli: Yüzün alt kısmındaki vurgu azaltılmalıdır. Alt çerçevesi olmayan şakaklarla aynı hizada ve genişlikte olan gözlükler kullanabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir