Tuba Ünsal’ın klişe rahatsızlığı


0
Tuba Ünsal’ın klişe rahatsızlığı Tuba Ünsal, hayatı boyunca hep klişelerle savaşmak zorunda kalmaktan dert yandı.

Tuba Ünsal’ın klişe rahatsızlığı

Tuba Ünsal, katıldığı bir törende ‘Gelecekten Sorumluyum-Geleceğe Rol Model Olmak’ ödülü aldı.

“Sarışın kadın aptal olur”

Tören sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Ünsal, “Güzelsen mankensin, mankenden oyuncu olmaz. Kadınsan güçsüzsün, arkanda bir erkek olmalı. Sarışın kadın aptal olur” diyerek hemcinslerini klişelerden ve algı cehenneminden sıyrılmaya çağırdı.

Tuba Ünsal'ın klişe rahatsızlığı

Tuba Ünsal Kimdir?

Tuba Ünsal, 7 Aralık 1981 tarihinde Denizli’de doğmuştur. Annesi el sanatları öğretmeni, babası asker. Malatya’da yaşayan Ebru adında evli bir ablası var. İlkokulu Vize, Kırklareli’de okudu, ortaokulu Şanlıurfa’da okudu. Liseye ise İzmir’de başlayıp bitirdi.

Lisedeyken voleybol takımında ve tiyatro kulübündeydi. Üniversiteye Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme Bölümü’nde başladı. Birinci sınıfında okurken, öğrenimine ara verdi. Daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesinde eğitimini tamamladı.

1998 yılında Elite Model Look yarışmasına katıldı. Ardından profesyonel mankenlik yapmaya başladı. Sonra Fransa’ya gitti. Birkaç ay burada’Kartal Sanat Tiyatrosu’na girdi. Ve burada ‘Rıfat Ilgaz Sahnesi’nde oyunculuk yaptı.
Los Angeles’ta Stella Eller akademide oyunculuk eğitimi aldı.

Çeşitli televizyon dizileri ve sinema filmlerinde rol aldı, televizyon programları yaptı. 2003 yılında Yılmaz Erdoğan’ın çektiği “Vizontele Tuuba” filminde oynadı.

Evlilikleri :

1.evliliği : 2004 yılında Cem Cantaş ile evlendi. 2006 yılında boşandı.
2.evliliği : 2010 yılında Murat Pilevneli ile evlendi. 2012 yılında boşandı. Sare Pilevneli (d.2010) adında bir kızı var.
3.evliliği : 31 Mayıs 2013 tarihinde gazeteci Mirgün Cabas ile Almanya’nın Berlin şehrinde evlendi. Civan Mert Cabas (d.24 Kasım2013) adında Los Angelas’ta doğurduğu bir oğlu var.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir