Stres cinsellik düşmanı


0

Stres, Günlük hayatın düşmanı stresler yatağı da tehdit ediyor.

Stres cinsellik düşmanı

Stres, Günlük hayatın kronikleşen en temel sorunlarından biri olan stresler, cinsel yaşamınızı da olumsuz etkiliyor.

Uzmanlara göre stresler ve aşırı yorgunluk cinsel isteği azaltmakta.

Cinselliğe karşı bir ilgisizlik oluşturan stresler, libidoyu düşürüyor.

Uzmanlar buna çözüm olarak, yoğun stresler altındaki kişilere bir süreliğine rutin hayatı terk etmeyi ve kısa bir tatili öneriyor.

Stresin yakın arkadaşlarından olan depresyon da insanlarda ilgi ve zevk azalmasına sebebiyet veriyor.

Uzmanlara göre yoğun stresler altında gerçekleşen cinsellikte, insanlar kendilerini zorlanmış hissedecekler, erkeklerde sertleşememe sorunu, kadınlarda da ilişkiye hazır olamama sorunu beraberinde gelecektir.

Diyabet, hipertansiyon, damar hastalıklarının yanı sıra erkeklerin stresler nedeniyle de ereksiyon sorunu yaşayabildikleri belirtildi.

Prof. Dr. Talat Yurdakul, strese bağlı ereksiyon sorununun, erkek tipleri ile de yakından ilgili olduğunu vurguladı.

Aşırı titiz, kuruntulu veya her şeyin kontrolünde olmasını isteyen hırslı erkek tiplerinde daha fazla ereksiyon problemi görüldüğünü anlatan Yurdakul, “Evde de stresin devam etmesi, bu bozukluğu kalıcı hale getirebilir. İktidarsızlık riski 50 yaşını geçen erkeklerde daha yüksek oranda görülüyor. Buna bir de stresli yaşam eklenirse cinsel yaşam ve işyeri başarısı birbirine bağlı olarak bozuluyor” dedi.

Yurdakul, aşırı sempatik ve heyecanlı erkek tiplerinde de bu sorununun sıklıkla görülebildiğine işaret ederek, iş yaşamında başarısızlığı ve sonuçlarını kabullenemeyen erişkin olamamış erkeklerde sürekli iniş-çıkış gösteren duygusal ruh halinin, iktidarsızlığı doğuran nedenler arasında olduğunu kaydetti ve sözlerine şöyle devam etti:

“Yaşanan stresle bir kez başarısız olan erkek, özgüven sorunu yaşayarak kalıcı performans sıkıntısı çekmeye başlıyor. Güven sorunu eşten yardım istenerek ve karşılıklı konuşarak aşılabilir. Ancak, Türk erkeği bu yönteme başvurmak yerine, stresi büyüterek genellikle sorunla yalnız boğuşuyor” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir