Kilo verme isteğiniz kaçıyor mu?


0

Kilo verme isteğiniz Kilo vermek için çok heveslisiniz ama hevesiniz kaçıyor mu ? O halde tam yapmanız ve yapmamanız gerekenler bu yazımızda sıralanmıştır.

Kilo verme isteğinin uzun sürmemesi

Kilo almak kısa bir sürede yaşanırken vermesi zaman alabiliyor. Kilo verme isteğiniz i arttırmak için bu durumu avantaja çevirmek işinizi kolaylaştıracaktır. Kısa vade de beklentiler içerisinde olmak kilo verme isteğinizi körertecektir. Uzun vade de kilo vereceğinize kendinizi inandırırsanız diyetiniz sizin için daha güzel ve sorunsuz geçecektir.

Açlık hissini bastıramıyor musunuz?

Kilo verirken dikkat etmeniz gereken tek bir şey var, ihtiyacınızdan fazla kalori tüketmemelisiniz. Yüksek kalorili gıdalar tüketmeniz beyine tokluk hissi vererek daha az yemeye ihtiyaç duymanızı sağlayacaktır. Tabi bunun için yüksek kalorili gıdalar tüketildiğinde aradan biraz zaman geçmesini beklemektir. Bol lifli gıdalar, su bakımından zengin meyveler ve tam tahıllı ürünler açlık hissinizi bastırmanıza yardımcı olacaktır.

Favori yiyeceklerden vazgeçemiyor musunuz?

Burgerler, pizzalar, kızartılmış gıdalar, kekler vs. bunlarsız yaşabilmek zor gibi gözükebilir fakat bunlar diyetinizi sabote etmektedir. Kilo vermek için bunların hepsini hayatınızdan bir anda silip atamazsınız. Ama yiyeceklerinizi daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Örneğin; çok yağlı bir pizza yerine sebze ağırlıklı bir pizza tercih etmeniz diyetiniz için en güzel tercih olacaktır.

Egzersiz yapmak hoşunuza gitmiyor mu?

Egzersizlerin başında saatler geçirmekten hoşlanmıyor musunuz? Koşu bandına çıktığınızda zamanı kaybettiğinizi mi düşünüyorsunuz? Kendinizi bir alete sınırlamayın. Kendi isteğinize göre egzersiz yapmayı deneyin. Örneğin; koşu bandı yerine bisiklete binebilirsiniz. Böyle bir değişiklik size egzersizi sevdirecektir. İstediğiniz egzersizi yapmakta sınır olmadığını, her şeyin sizin için yapıldığını unutmayın ve en önemlisi yaptığınız egzersizden zevk almasını bilin.

Ne yaparsanız yapın kilo veremediğinizi mi düşünüyorsunuz?

Bütün diyet kurallarına uydunuz fakat tartı da hala bir değişik görmüyorsunuz. Bu durum çoğu zaman sizi diyeti bırakmaya ve kilo veremeyeceğiniz inancına itecektir. Ama bunun nedenini araştırmalısınız. İlla ki bir yerde hata yapıyorsunuz demektir. Çünkü; kilo veren kişilerden sizin ne eksiğiniz var. Onlar yapabiliyorsa sizde yapabilirsiniz demektir. O yüzden umudunuzu kesinlikle kaybetmeyin.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir