İş yerinde saygı kazanmanızı sağlayacak 5 öneri


Saygı kazanmanızı sağlayacak 5 öneri, Çalıştığınız yerde iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizi güçlendirmek ve kısa sürede zam almanızı sağlamak sandığınızdan daha kolay.
Saygı kazanmanızı sağlayacak 5 öneri

Saygın olmak istiyorsunuz, ama bunun için ne yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?

Burada yapmanız gereken, kendinize odaklanmayı bırakmak ve diğer insanları önemsemeye başlamaktır.  İnsanların gerçekten size saygı duyduğunu nasıl anlarsınız? Bunlar hakkında düşünürken, bir de bizim önerilerimize göz atın.

Çalıştığınız yerde iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizi güçlendirmek ve kısa sürede zam almanızı sağlamak sandığınızdan daha kolay. Bunun için öncelikle ihtiyacınız olan şey saygı.

İşte iş yerinde saygınlık kazanabilmek için altın değerinde öneriler.

Saygı kazanmanızı sağlayacak 5 öneri

‘Nasılsın’ diye sorun

İlk kural aslında çok basit. İster ciddiyetle ister sıcak bir gülümsemeyle olsun ‘Nasılsın’ demeyi ihmal etmeyin. Bu sıradan soru, insanların bilinçaltında size puan kazandıracaktır.

İnsanlarla ilgili şeyleri hatırlayın

Patronunuzun doğum günü veya meslektaşınızın çocuklarının adları, her ne olursa olsun küçük ayrıntıları hatırlayın. Bu detayların, çevrenizdeki herkesin dikkatini çekeceğini ve onları gerçekten dinlediğinizi anlamalarını sağlayacaktır.

Her zaman sorun

Toplantılara geç kalmayın – erken gelin. E-postalara zamanında yanıt verin. Ve asla işleri bitirme tarihlerini kaçırmayın.

Geribildirim isteyin

Kendinizi ve iş ahlakınızı geliştirmeye yönelik yardım, tavsiye ve geri bildirim istemek, iş arkadaşlarınız ve patronunuza, şirketinize nasıl faydalı olabileceğinizi konusunda istekli olduğunuzu gösterir.

İşinizi iyi yapın

Saygı kazanmanın en kolay yolu, tüm zamanınızı saygı kazanmak için endişelenerek harcamaktan vazgeçmektir. İşinizi yapmaya vakit ayırın, bunun sizi yükselteceğinden emin olabilirsin.


Abla

Türkiye'nin en sevilen Kadın sitesinde, kaliteli yazarlardan "Abla" ismi ile köşe yazılarını yazan, etraftan köşe bucak gezip faydalanabileceğiniz yazıları derleyip toplayıp yazan bir ablanız.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir