Diş ipi Faydası! Diş bakım rutininize mutlaka ekleyın


0

Diş ipi Faydası Dişleri sadece fırçalamak yetmiyor! Diş ipinin, günlük bakım rutininizin bir parçası olması gerekiyor.

Diş ipi Faydası..

Periodontal hastalık diş özünün ölmesinin birincil nedeni olmamakla birlikte, kronik olarak sağlıksız dişetleri dişlerinizi kaybetme ya da kanal tedavisi ihtiyacı riskinizi artırabilir. Ve günde iki defa diş fırçalama rutini iyi bir ağız hijyeni için gerekli olsa da, tek başına fırçalama sizi diş eti problemlerinden ve sonucunda diş kaybından korumayabilir.

Hassas ya da kanayan dişetlerine sahip pek çok kişi, kanamayı kötüleştirme endişesiyle diş ipi kullanmama eğilimi gösterebilir. Ancak, aslında diş ipi kullanımı dişetlerinin sağlığını iyileştirir ve dolayısıyla kanamanın önlenmesine yardımcı olur.

Diş fırçası görünürdeki kirleri temizliyor ve size ışıl ışıl bir gülümseme sağlıyor olabilir. Peki ya görünmeyen kirler?

Emin olmalısınız ki diş fırçası dişin tüm yüzeylerine ulaşmıyor, yemek artıkları ve bakteriler bu gizli yüzeylerde kalmaya devam ediyor.

Diş ipi kullanmadığınız zaman bu bakteriler dişlerinize ve diş etlerinize zarar vermeye başlıyor.

Ayrıca dişlerinizi ne kadar fırçalasanız ve mentollü macunlar kullansanız da bir türlü geçmeyen ağız kokusunun en önemli aktörü de diş aralarında biriken bu bakteriler oluyor.

Diş etinize zarar vermeyecek yumuşaklıkta bir diş ipi edinmek ve her gün düzenli olarak kullanmak diş sağlığınızı korumanıza büyük katkı sağlayacaktır.

Çürükleri önlemeyi, ağız kokusunu gidermeyi ve diş etlerinizi korumayı istiyorsanız, diş ipi kullanımını bakım rutininizin bir parçası haline getirmelisiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir