Burçlara Göre Psikolojik Sorun Analizleri!


0

Burçlara Göre Psikolojik Sorun Analizleri Her bir burç farklı özellikler, farklı ruh halleri, ani değişimler ya da gözlemlenebilir psikopatlıklar barındırmaktadır.

Kabul edelim inansak da inanmasak da hepimiz kafamızda az buçuk bir burç analizi oluşturmaktayız. Peki ama burçlara göre psikolojik sorun analizleri nelerdir?

KOÇ;

Aşırı şüpheci olan koç burçları paranoid şizofrene yakınlardır. Peki paranoid şizofreni nedir? Hemen özetleyelim. Dengeli gibi görünen yapılarına rağmen içinde fırtınalar koparan, o kopan fırtınaların sebebini ise mutlaka saçma bir sebebe dayandıran insanlardır. Sinirli yapıları ve ani çıkışları ile ise insanı dumur eden yapı temel taşlarıdır.

BOĞA;

Depresyona en eğimli burçlardır. Aşırı duygusallıkları her zaman kendi içlerinde minik bir yavru kedi fırtınası yaşarlar. Sakin yapılarının yanı sıra ise sinirlendiklerinde azgın bir boğaya dönüşebilirler.

İKİZLER;

Düşünmeden hareket etmeleri ve iniş çıkışları nedeni ile borderline kişilik bozukluğuna yatkınlardır. Aynı zamanda çok kişilikli insanlar olarak bilinen ikizler burcu insanı fazla, aşırı, hatta çok aşırı değişkenliklere sahiplerdir. Kendi psikolojilerinin yanı sıra karşısındakileri de alt üst edebilirler.

YENGEÇ;

Ani tepkileri ile dikkat çeken yengeç burcu insanları, sürekli bir dikkat çekme ihtiyacı hissiyatından dolayı histrionik kişilik bozukluğuna sahiplerdir. Yani kısaca sizlere ilgi arsızları diyebiliriz ? hepimiz biraz öyleyiz kabul ama sizde bu daha fazla.

ASLAN;

Kendilerini aşırı beğenmiş olan aslan burçları, bunu her ne kadar kabullenmeseler de narsistlik kişilik bozukluğuna yatkınlıkları ile bilinirler. Kendilerini sevdikleri kadar karşısındakileri sevselerdi diye başlayan cümlelerin başı aslan burçlarından geçmektedir.

BAŞAK;

Aşırı düzen ve duygusal katılıklarıyla ünlü olan başak burcu obsesif kompulsif bozukluğa yani takıntı sorunlarına yatkınlıkları ile tanınırlar. Düzensizlik onlara göre değildir. Sanırım birazda cimrisiniz kabul edelim bunu.

TERAZİ;

Gelelim terazi burçlarına. Adı terazi olup dengeyi sağlayamayan tek burç. Dengesizin Allah’ı ? ve bu dengesiz yapısı ile bipolar duygu durum bozukluğuna yani manik depresif rahatsızlığa yatkınlardır. Yatkın demem kibarlaştırmamdan aslında tam olarak böylelerdir. Hee bir de takıntılarını unutmayalım. Belli etmeseler de söylenen cümleleri cımbızla çekip kurar kurar kurarlar. dünya üzerinde büyük bir oranda psikopatların terazi burcundan olduğunu biliyor muydunuz?

AKREP;

Aşırı kıskanç olmaları şizofreniye yatkınlıklarını göstersede aldatılma korkusu nedeniyle, othello sendromuna yatkın olarak bilinmektedir. Aykırı kişilik olarak da tanımlanan akrep burçları sinirli yapıları ile de dikkat çekmektedirler.

YAY;

Yaylar çok hassas olduklarından kolaylıkla panik atağa yakalanabilirler.  Aslında karasızlıkları ile de meşhur burçlardır. O kafa başka kafa :)) Karşısındaki insanları da kendileri ile birlikte ufak çaplı atağa sürüklemeleri kaçınılmazdır.

OĞLAK;

Bir çok şeye sahip olmadan öyleymiş gibi davranmaları oğlak burçlarının megoloman kişiliğine işaret eder. Özgüveni tavan olan oğlak burçları kuşkucu yapıları ile ise dikkat çekerler.

KOVA;

Sürekli planlar peşinde olan kova buçları tek bir şeye asla odaklanmaz. Dolayısıyla hiperaktivite ve dikkat bozukluğu adaylarıdır. Aynı zamanda özgürlüklerine olan aşırı düşkünlükleri ile de bilinirler. Sakarlıklarından bahsetmiyorum bile ? İstemedikleri bir şeyi asla yaptıramazsınız onlara. Sakin tavırları ile ise karşısındaki insanları öldürebilirler ?

BALIK;

Aşırı duygusal olan balık burçları adaletsizliğe asla katlanamadığından majör depresyona yatkındırlar. Fazla monotonlukları çok severler bir süre sonra ise sabit ruh haline bürünürler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
Abla

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir