Saç uzatan yiyecekler!


Saç uzatan yiyecekler Beslenme alışkanlığınızı değiştirerek saçlarınızın uzamasını sağlarsınız.

Saç uzatan yiyecekler

Uzun saç, birçok kadının isteyip de gerçekleştiremediği bir hedeftir. Bunun için özel şampuanlar, maskeler, yağlar gibi kozmetik ürünler bulunuyor. Bunların yanı sıra beslenme alışkanlıklarında yapılacak birkaç değişiklik saçların daha hızlı uzamasını sağlıyor.

Saç uzatan yiyecekler:

Somon

Somonda bulunan omega-3 yağ asitleri, B12 vitamini ve demir saçları güçlendirir ve uzamasını sağlar.

Tavuk

Tavuk protein zengini bir besindir ve keratin üretimi için önemli bir kaynaktır. Protein eksikliği saç dökülmesine neden olur.

Yumurta

Yumurta, içerdiği protein ve biyotin sayesinde saçların uzamasını sağlar. Yumurta aynı zamanda saçlarımızın ihtiyaç duyduğu diğer amino asitleri içerir.

Badem

Badem , saç uzatan ve saçları güçlendiren E vitamini içerir . 30 gram badem günlük E vitamini ihtiyacının % 70’ini içerir.

Kabak çekirdeği

Kabak çekirdeği, içerdiği B1, B2, B3 ve B4 vitaminleri sayesinde saçın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Ciddi saç dökülmesi yaşıyorsanız, daha fazla kabak çekirdeği tüketin.

Mercimek

Mercimek, saçların sağlıklı uzamasını sağlayan demir içerir. Bir kase mercimek çorbası, günlük demir ihtiyacının yarısını karşılar.


Abla

Türkiye'nin en sevilen Kadın sitesinde, kaliteli yazarlardan "Abla" ismi ile köşe yazılarını yazan, etraftan köşe bucak gezip faydalanabileceğiniz yazıları derleyip toplayıp yazan bir ablanız.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir