Genel

Aslıhan Karahan’dan Kürkünü Çıkar Vicdanını Giy defilesi


0

Kürkünü Çıkar Vicdanını Giy defilesi Ünlüler sosyal sorumluluk bilinciyle bu sefer podyumda yürüyerek ”Kürke Hayır’ dedi.

Aslıhan Karahan ve Bana Göz Kulak Ol-Duyarlı Yaşam Derneği iş birliğiyle başlatılan ‘Kürkünü Çıkar Vicdanını Giy’ kampanyası için önceki gün Uniq Hall’de bir defile düzenlendi.

Modacı Aslıhan Karahan ”Kürkünü Çıkar Vicdanını Giy” adını verdiği defilesiyle adından söz ettiriyor. Karahan, Bana Göz Kulak Ol derneği öncülüğünde ve birçok ünlünün desteğini alarak gerçekleştirdiği bu defile ile sosyal sorumluluk projelerinin farkındalığına da dikkat çekti.Defileye Melis Birkan, Özge Borak, Irmak Ünal, Hazar Ergüçlü, Begüm Birgören, Alican Yücesoy, Özge Özder, Aslıhan Tandoğan gibi birçok ünlü imzasını attı.

Organizasyondan elde edilecek gelir, dernek tarafından hayvan tedavileri için kullanılacak. Ünlü markaların bile gerçek kürkten vazgeçtiğini söyleyen Özder, “Sahte kürklerle çok şık olabiliyoruz” dedi.

Derneğin kurucuları Özge Özder, Aslıhan Tandoğan ve Ayça Varlıer’in yanı sıra Alican Yücesoy, Begüm Birgören, Cemal Hünal, Çağla Şıkel, Gözde Kansu, Özge Borak ve Özge Özpirinçci, Karahan’ın ‘Uyanış’ adlı 60 parçalık koleksiyonu için  podyumda yürüdü.


Her yıl sadece kürkü için öldürülen milyonlarca hayvan var. Vahşice öldürülüp kürkü alınan bu hayvanlar, aslında sadece moda uğruna katlediliyorlar. Üstelik bazılarının öldürülmeden, canlı canlı kürkleri alınıyor. Zor koşullarda geçirdikleri kısacık yaşamlarında sadece eziyet görmüş oluyorlar.

Daha öncesinde de yine birçok ünlünün katılımıyla bir video hazırlanmış ve

‘Çünkü sana en çok yakışacak şey vicdandır! Kürkünü çıkar vicdanını giy” çağrısı yapılmıştı.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir