Genel

Nasıl Sakinleşirim? 5 saniyede sakin olun..


0

Nasıl Sakinleşirim Günlük yaşamın bir parçası olan kaygı ve stres birçok kez karşımıza sinirlenme olarak çıkıyor. Halbuki, sinirlendiğinizde veya aşırı strese girdiğinizde yapacağınız birkaç küçük hareketle anında sakinleşebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere, nasıl sakinleşirim sorusunun yanıtları arasında yer alan sakinleşmenin yolları, ve sakinleşimenin yöntemlerini aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir.

Eğer siz de, zaman zaman da olsa, nasıl sakinleşirim, ya da nasıl sakinleşebilirim diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden sakinleşmenin yolları, ve sakinleşmenin yöntemleri ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Burnunuzu kapayın

Nasıl Sakinleşirim

Geçmişten beri yoga tekniği olarak bilinen nostril nefes tekniğini deneyin. Sağ elinizdeki işaret ve orta parmağınızı avucunuzun içine doğru bükün. Daha sonra parmaklarınız hala bükülü iken baş parmağınızla sağ burun deliğinizi kapayarak sol burun deliğinizden nefes alın. Ardından sağ yüzük parmağınızı sol burun deliğinizi kapatarak sağ taraftan nefes alın. Bunu 3 dakika kadar tekrarlayın. Emin olun kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

Yeşil çay için

Nasıl Sakinleşirim

Yeşil çay, stress ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olan L-Theanine adlı amino asidini içinde barındırır. Ayrıca bir bardak sıcak yeşil çayın içinde sakinlik hissini arttıran EGCG bileşikleri de vardır. Tükettiğiniz yeşil çay ile daha sakin kalabilirsiniz.

Geriye sayarak sakinleşin

Nasıl Sakinleşirim

Her ne kadar kulağa garip gelse de geri sayma yöntemini deneyin. Toplantı ya da sınav öncesi ortaya çıkan heyecanınızı içinizden geri saymaya başlayarak ve bunu tekrarlayarak azaltabilirsiniz.

Müziğin gücü

Dinlemekten zevk aldığınız hareketli müzikleri playlistinize ekleyin. Moraliniz bozuk olduğunda ya da strestli olduğunuz zamanlarda bu müzikleri dinleyin hatta dans edin.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir